Przeprowadzka - jak się spakować?

Przeprowadzka kojarzy się większości z nas z mozolnym pakowaniem rzeczy i ich trudnym przewożeniem, a później jeszcze trudniejszym urządzaniem się w nowym miejscu. Wyjeżdżasz na studia do innego miasta, przeprowadzasz się w związku ze znalezieniem nowej pracy, a może udało Ci się kupić dom lub mieszkanie? Sprawdź, jak skutecznie i szybko się spakować oraz jak przewieźć wszystkie rzeczy.

Przeprowadzka to dość duże wyzwanie. Przede wszystkim do przewiezienia są nie tylko ubrania czy drobne wyposażenie, ale też duże przedmioty – meble oraz sprzęty AGD i RTV. Im więcej masz rzeczy, tym trudniej jest zaplanować taką przeprowadzkę i tym trudniej jest się za nią w ogóle zabrać. Część rzeczy nie zmieści się do auta osobowego i trzeba je przewieźć w inny sposób. W takim przypadku z pomocą może przyjść giełda transportowa Furgonetka. To serwis, dzięki któremu szybko znajdziesz transport dla swoich rzeczy.

Jak pakować się do przeprowadzki?

1. Przede wszystkim przygotuj sobie różnego rodzaju akcesoria do pakowania: worki, kartony, folię bąbelkową, gazety i taśmę klejącą.

2. Ubrania, koce, kołdry, poduszki itp. spakuj do worków, a wtedy zimniejszych liczbę potrzebnych kartonów. W tym celu możesz wykorzystać nawet duże worki na śmieci ze ściągającymi tasiemkami.

3. Jeśli część Twoich ubrań to rzeczy drogie i eleganckie, to możesz je przewozić w specjalnym kartonie-szafie.

4. Meble należy właściwie zabezpieczyć, ale na początku trzeba je dokładnie opróżnić. Wyjmuj z mebli wszystkie przedmioty i szuflady, a szafki, które się nie wyjmują, zaklej taśmą. Meble najlepiej rozkręcić, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to trzeba je owinąć stretchem.

5. Jeśli masz zamiar demontować meble, pamiętaj o szczególnie uważnym zapakowaniu wszystkich śrubek i wkrętów. Poszczególne części mebli można też oznaczyć kredą albo naklejkami, dzięki czemu łatwiej będzie je później złożyć.

6. Zadbaj o wszystkie pliki znajdujące się w pamięci transportowanego komputera. Skopiuj je na osobny nośnik, bo w razie uszkodzenia sprzętu, możesz stracić cenne dane.

7. Wszystkie sprzęty elektroniczne pakuj w oryginalne pudełka, a jeśli nie masz już tych pudełek, znajdź zastępcze o podobnych wymiarach. Po włożeniu sprzętu wypełnij wolne przestrzenie w pudełku folią bąbelkową lub zgniecionym papierem pakowym.

8. Szczególnie delikatne przedmioty (szklanki, talerze, lustra, wazony) owiń dokładnie folią bąbelkową – każdą rzecz osobno i układaj w najgrubszych kartonach.

9. Jeśli wkładasz do kartonowego pudełka wiele różnych rzeczy, to te najcięższe układaj zawsze na spodzie. Jeśli przygnieciesz delikatne przedmioty ciężkimi rzeczami, to z dużym prawdopodobieństwem je zniszczysz.

10. Pilnuj kolejności układania pudełek w pojeździe. Jeśli rzeczy będą układane warstwami, to podobnie jak w poprzednim punkcie, te cięższe pakunki muszą się znaleźć na dole.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Rzeczy, których nie możesz lub nie chcesz przewieźć samodzielnie, przewiezie doświadczona firma transportowa. Żeby znaleźć taką firmę, wystaw zlecenie transportowe w serwisie Furgonetka Giełda i wybierz przewoźnika oferującego najlepsze warunki.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje przeprowadzka? Nie ma jednej określonej ceny, ponieważ koszt przeprowadzki będzie zależny od ilości rzeczy, ich wagi, wymiarów oraz długości planowanej trasy. Należy jeszcze podkreślić, że szczegółowa wycena będzie podejmowana indywidualnie z przewoźnikiem. Jeśli chcesz oszacować koszt przeprowadzki, sprawdź podobne zlecenia w naszym serwisie.

Chcesz zaoszczędzić na przeprowadzce? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na stronie https://gielda.furgonetka.pl/przeprowadzki i zyskaj pewność profesjonalnej obsługi.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły