Przeprowadzka - jak zapakować talerze, szklanki i inne łatwo tłukące się przedmioty?

Chcesz się przeprowadzić? Udało Ci się znaleźć piękne mieszkanie,  wybudować dom i teraz zaczynasz nowe życie? Przeprowadzka bywa zwykle bardzo problematyczna, bo trzeba zapakować wszystkie rzeczy, przewieźć je z miejsca w miejsce i odpakować, a później odpowiednio rozstawić. Warto wiedzieć, jak to właściwie zaplanować.

Mimo iż szklanki, talerze i inne łatwo tłukące się rzeczy można łatwo przewieźć w samochodzie osobowym, ich transport jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych typów transportu, dlatego że towary te są wyjątkowo delikatne. Bardzo łatwo je zniszczyć i to będzie skutkowało dużymi stratami. Jeśli przeprowadzka ma być zrealizowana z sukcesem i bez żadnych strat, to trzeba podejść do niej bardzo rozsądnie. Transport delikatnych ładunków najlepiej zlecić w serwisie Giełda Furgonetka. Giełda transportowa Furgonetka jest miejscem, w którym łatwo zlecisz przewóz delikatnych rzeczy, a w dodatku sporo na tym zaoszczędzisz i zyskasz pewność, że Twój ładunek dotrze bezpiecznie na miejsce.

Jak zapakować szklanki i talerze?

1. W pierwszym etapie przygotuj sobie niezbędne materiały. Przydadzą się stare gazety bądź papier pakowy, a także folia bąbelkowa i taśma klejąca. Konieczne jest też odpowiednio duże i twarde opakowanie kartonowe.

2. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zapakowanie każdej szklanki i każdego talerza osobno w folię bąbelkową, ale jeśli jej nie masz, musisz posłużyć się papierem. Dokładne owinięcie każdego talerza i każdej szklanki zminimalizuje ryzyko ich pęknięcia i ułatwi ułożenie w pudełku.

3. Spód pudełka wykładamy folią lub papierem, na następnie pionowo układamy w nim szklanki i talerze. Talerze można układać jeden na drugim w stosy po kilka sztuk, ale szklanki, kieliszki i literatki powinny być układane tylko w jednej warstwie. Pamiętaj też o tym, że cięższe naczynia muszą się znaleźć na spodzie pudełka.

4. W celu dokładnego unieruchomienia naczyń warto dopełnić pudełko folią lub gazetami w dość ścisły sposób, ale oczywiście bez „upychania”.

5. Na koniec zaklejamy karton i znakujemy go naklejką z napisem „Szkło”.

Jak przewieźć szklanki i talerze?

Łatwo tłukące się przedmioty można przewieźć samodzielnie albo z firmą przewozową. Przy samodzielnym przewozie konieczne będzie unieruchomienie pudełka w samochodzie – można je czymś podeprzeć w bagażniku albo zapiąć pasami na fotelu lub na tylnej kanapie auta. Na pudełku nie powinno się układać innych przedmiotów, a przy zachowaniu ostrożności można dowieźć naczynia na miejsce bez żadnego uszczerbku. Oczywiście ten sposób sprawdza się tylko wtedy, kiedy szklanek i talerzy jest niewiele i gdy dystans jest mały. Co jednak w sytuacji, kiedy przeprowadzasz się daleko, masz ogromną zastawę albo nie dysponujesz własnym samochodem? Wtedy najlepiej wystawić zlecenie transportowe w serwisie Giełda Furgonetka. Zyskasz dzięki temu pewność, że w razie szkody firma transportowa wypłaci Ci odszkodowanie za straty. Przy szkodzie w samodzielnym transporcie nikt nie pokryje tych strat.

Ile kosztuje transport delikatnych przedmiotów?

Nie ma jednej określonej ceny takiego transportu, dlatego że przewóz delikatnych przedmiotów jest zawsze uzależniony od ich liczby, wagi, wymiarów i długości planowanej trasy. Trzeba jednocześnie podkreślić, że szczegółowa wycena będzie podawana indywidualnie z firmą transportową. Możesz jednak oszacować, ile zapłacisz za transport delikatnych przedmiotów posługując się podobnymi ogłoszeniami.

Chcesz zaoszczędzić na transporcie przedmiotów szczególnej ostrożności? Dodaj darmowe ogłoszenie już dzisiaj na https://gielda.furgonetka.pl/transportsprzetuagd.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły