Co warto wiedzieć przed transportem fotela?

Zakupy mebli przez internet są coraz popularniejsze. Czasami zdarza się trafić na korzystną ofertę zakupu fotela albo zestawu foteli przez internet, ale w gestii kupującego jest samodzielna organizacja transportu. Innym razem planujemy przeprowadzkę i pojawia się taki sam problem. Chcesz kupić meble w sieci? Przeprowadzasz się? Zobacz, jak zorganizować transport fotela.

Zanim zajmiesz się organizacją transportu fotela, poznaj jego wymiary. Może się przecież okazać, że nie da się go włożyć do samochodu osobowego, a w niektórych przypadkach rozkręcenie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zróżnicowane wielkości i kształty foteli determinują indywidualne podejście do każdego przewozu.

  • Drewniane fotele mają zwykle wymiary 70-87×76-100×72-94 i wagę nawet do 22 kg.
  • Tapicerowane fotele mają wymiary 59-105×75-105×60-105 cm i wagę nawet do 40 kg.
  • Biurowe fotele mają wymiary 56-74×91-130×50-73 cm i mogą ważyć nawet 23 kg.

O ile zwykle można rozkręcić fotel biurowy lub drewniany, o tyle tapicerowanego raczej nie rozkręcisz i będzie go trzeba transportować w całości. Co w takiej sytuacji zrobić? Za każdym razem, kiedy nie masz możliwości rozkręcenia fotela, owiń go bardzo szczelnie folią stretch albo folią bąbelkową i dokładnie zaklej taśmą klejącą. Jeśli ma jakieś delikatne elementy, zabezpiecz je dodatkowo, bo każda kolejna warstwa folii będzie stanowić dodatkową ochronę.

Fotel biurowy najlepiej rozkręcić, ale wtedy musisz zadbać o zabezpieczenie wszystkich śrubek i podkładek. Najlepiej włożyć je do woreczka i owinąć folią albo umieścić w małym kartoniku. Szczególnie delikatnie potraktuj wszystkie plastikowe elementy. Nie rozkręcone elementy włóż do dużego kartonu i wypełnij wolną przestrzeń, a później dokładnie zaklej karton.

W sytuacji, kiedy sprzedawca nie oferuje transportu zakupionego fotela albo to Ty chcesz przewieźć swój fotel, ale nie masz odpowiedniego samochodu, najlepiej skorzystać z usług firmy przewozowej za pośrednictwem serwisy Furgonetka Giełda.

Transport fotela z firmą przewozową

Wiele osób obawia się zlecania transportu firmom przewozowym z obawy o to, że to rozwiązanie jest bardzo drogie, ale to nie jest prawda. Oferty transportu w ramach doładunku są niezwykle korzystne – można zaoszczędzić nawet do 60% ceny wyjściowej. Firmy oferujące tego typu usługi znajdziesz w serwisie Giełda Furgonetka. Serwis pozwala wystawiać darmowe ogłoszenia i szukać przewoźników, którzy wykonują transport mebli albo przewóz za granicę. Opcja doładunku jest korzystna dla obu stron – Ty oszczędzasz, bo Twój fotel nie jest jedynym ładunkiem w pojeździe i nie musisz płacić za całą przestrzeń ładunkową, koszty paliwa i czas pracy kierowcy, a przewoźnik zarabia, bo jadąc w to samo miejsce, może wykonać dwa, a nawet więcej zleceń. Obie strony korzystają na tym tak samo.

Koszt transportu fotela

Cena transportu fotela jest uzależniona od jego wagi i gabarytów, a także długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu foteli, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport fotela Gdańsk – Gryfice (267 km) – koszt transportu: 150 zł

transport fotela Daniec – Rząśnia (118 km) – koszt transportu: 100 zł

Jeśli chcesz znaleźć firmę, która tanio przewiezie fotel, wejdź na stronę https://gielda.furgonetka.pl/, załóż konto i wystaw ogłoszenie, a zainteresowani przewoźnicy sami się do Ciebie zgłoszą.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły