Ile kosztuje transport samochodu?

W końcu kupiłeś swój wymarzony samochód, ale nie wiesz, ile wyniesie koszt jego transportu? Udało Ci się kupić auto na rynku wtórnym, od właściciela z innego miasta? Na pewno zastanawiasz się, jaka będzie cena jego przewozu?

Kupujący nie zawsze mają możliwość osobiście pojechać po upatrzony samochód, bo jest to po pierwsze skomplikowane logistycznie, po drugie kosztowne, a po trzecie czasochłonne.

Transport auta na lawecie

Transport samochodu wymaga posiadania lawety. Obecnie można taką lawetę łatwo wynająć, ale przy pierwszym transporcie warto skorzystać z porad pracownika wypożyczalni i dokładnie zapoznać się z instrukcją mocowania pojazdu na lawecie. Samochód należy odpowiednio zabezpieczyć oraz stosować się do ograniczeń prędkości. Na drogach jednojezdniowych laweta z pojazdem może się poruszać maksymalną prędkością 70 km/h, natomiast na drogach dwujezdniowych, autostradach i drogach ekspresowych nie może przekraczać prędkości 80 km/h.

Konkretne wytyczne obowiązują też kierowcę. Jeśli transportuje na lawecie samochód osobowy, a DMC nie przekracza 3,5 tony, wystarczą mu prawo jazdy kategorii B. Jeśli dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 3,5 tony, kierowca musi dysponować prawem jazdy kategorii B+E.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonego przewoźnika, którego znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda.

Ile kosztuje transport samochodu na lawecie?

Cena jest uzależniona od wagi, gabarytów auta i planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu samochodów, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport samochodu Wrocław – Nowy Targ (344 km) – koszt transportu: 800 zł

transport samochodu Zakopane – Kraków (123 km) – koszt transportu: 700 zł

transport samochodu Gdynia – Łomża (354 km) – koszt transportu: 800 zł

transport samochodu Warszawa – Szczecin (556 km)  – koszt transportu: 1200 zł

transport samochodu Gdańsk – Jastrowie (204 km) – koszt transportu: 350 zł

Chcesz teraz zlecić transport samochodu? Wejdź na stronę: https://gielda.furgonetka.pl/transportsamochodow

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły