Jak przewieźć meble ogrodowe?

Chcesz przewieźć meble ogrodowe? Kupujesz je u producenta albo w sklepie, który nie gwarantuje dostawy? A może udało Ci się znaleźć interesujący zestaw mebli w serwisie ogłoszeniowym, ale tak samo – sprzedający nie zajmuje się kwestiami transportu?

Meble ogrodowe mogą mieć bardzo różne wymiary i wagę. Wszystko jest w tym przypadku uzależnione od liczby elementów w zestawie i materiału konstrukcyjnego. Meble meblom nierówne, bo tą samą nazwą możemy określić zestaw dwóch lekkich leżaków do ogrodu albo masywny drewniany stół i ławki. Meble składane nie są problematyczne, bo wystarczy zwolnić mechanizm blokujący i można je łatwo spakować w karton, a później wysłać kurierem. Problem pojawia się w przypadku mebli z drewna, wikliny czy z technorattanu. Takich mebli nie da się rozkręcić, więc są zbyt duże jak na przesyłkę kurierską. Jedynymi możliwościami są albo transport na przyczepce, albo w busie, przy czym oczywiście trzeba mieć jeden z takich pojazdów i dodatkowo trzeba mieć czas. Samodzielny transport mebli ogrodowych nie zawsze się opłaca. Jeśli w grę wchodzi przewóz na dystansie 50 km, można to załatwić spokojnie w kilka godzin. Jeśli jest to 500 km, warto się zastanowić, czy nie lepiej, by zrobił to ktoś inny.

Jak przygotować meble ogrodowe do transportu?

Na początku warto usunąć z mebli wszystkie ruchome elementy i spakować je osobno w mały kartonik. Składane krzesła i stół wystarczy po prostu spakować do odpowiednio dużych kartonów. Oczywiście wcześniej można je owinąć folią pakową. Jeśli nie chcesz owijać mebli, trzeba będzie je zabezpieczyć w kartonie miękkim materiałem – zmiętymi gazetami, folią albo specjalnym wypełniaczem do przesyłek. Na koniec wystarczy tylko zakleić pudełko i gotowe.

Meble nienadające się do rozkręcenia trzeba zabezpieczyć w całości. Im większy jest dany element, tym większa będzie jego podatność na naprężenia, więc np. plastikowy długi blat stołu warto czymś wzmocnić. Może być to deseczka albo dwie warstwy grubej tektury. Rogi również warto zabezpieczyć tekturą a później całość owinąć folią. Krzesła najlepiej układać jedno na drugim, przełożyć między siedziskami gazetami lub folią i ofoliować wszystkie razem. Tak zapakowane będą nie tylko bezpieczniejsze, ale też zajmą mniej miejsca, a to szczególnie ważne, kiedy zlecasz transportu komuś, komu musisz za ten przewóz zapłacić. Krzesła i stół można spakować na paletę i owinąć w całości. Taka przesyłka będzie bardzo zwarta, a tym samym stabilna.

Transport mebli ogrodowych

W przypadku transportowania mebli na przyczepce albo we własnym busie nie ma konieczności stosowania palety. Wystarczy tylko przypiąć meble pasami. Oczywiście taki transport nie zawsze będzie wchodził w grę i to z powodu kilku czynników – braku czasu, zbyt dużego dystansu, braku odpowiedniego pojazdu itp. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie profesjonalna firma przewozowa. Znajdziesz ją szybko z pomocą serwisu Giełda Furgonetka. Możesz tu wystawić swoje ogłoszenie i zlecić transport mebli ogrodowych zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Ogromną zaletą tego rozwiązania będzie niższy koszt. Przewoźnicy zarejestrowani na giełdzie transportowej Furgonetka wyceniają zlecenia nawet do 60% taniej, niż wskazywałyby ceny rynkowe.

Koszt transportu mebli ogrodowych będzie uzależniony od ich wagi i gabarytów, jak również od długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu mebli ogrodowych zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport mebli ogrodowych Pieszyce – Łódź (289 km) – koszt transportu: 270 zł.

Transport mebli ogrodowych Opole – Łuków (463 km) – koszt transportu: 350 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły