Jak przewieźć kino domowe?

Masz w planach zakup kina domowego, ale na stronie sklepu lub w opisie aukcji jest informacja, że trzeba samodzielnie zorganizować transport? Sprzedający mieszka zbyt daleko, żeby opłacało Ci się jechać po kino? Nie stanowi to żadnego problemu – teraz możesz bardzo łatwo załatwić przewóz kina domowego.

Waga kin domowych oscyluje w granicach 30-50 kg. Zawsze jest uzależniona od wymiarów głośników oraz liczby elementów w zestawie. Jeden głośnik może ważyć kilka kilogramów, a koszt zestawu jest zawsze uzależniony od producenta, modelu oraz zaawansowania technologicznego. Najtańsze kina domowe kosztują ok. 1000 zł, te ze średniej półki cenowej 3-5 tys. złotych, a najdroższe nawet kilkanaście tysięcy złotych. Kino domowe jest cenny sprzętem, więc trzeba zadbać o jego właściwy przewóz. Transport sprzętu AGD można wykonać samodzielnie albo zlecić firmie kurierskiej lub wyspecjalizowanej firmie przewozowej.

Jak przygotować kino domowe do transportu?

Kino domowe najlepiej zapakować na czas transportu w oryginalne opakowanie. Zwykle wszystkie elementy kina domowego są zapakowane w jeden duży karton, który mieści mniejsze kartony lub ma specjalne styropianowe boxy na poszczególne elementy. Te idealnie dopasowane kawałki styropianu chronią kino domowe przed uszkodzeniami i oddzielają poszczególne elementy w obrębie opakowania.

Gdy brak jest oryginalnego opakowania, trzeba je możliwie dokładnie odtworzyć. Przygotuj do tego celu duży karton (musi pomieścić wszystkie elementy) oraz materiał wypełniający taki jak gąbka, zmięte gazety, kawałki styropianu lub specjalne kulki styropianowe. Owiń każdy głośnik oraz subwoofer folią bąbelkową, wypełnij dno kartonu miękkim materiałem i układaj w pudełku poszczególne elementy kina. Najlepiej, by były ustawione w pionie i by między elementami też znalazł się materiał wypełniający. Kable, pilota i wszystkie dodatki zapakuj osobno – nie mogą luźno leżeć w pudełku. Później zaklej dokładnie karton i oznacz go naklejką „Ostrożnie”.

Transport kina domowego

Zapakowane kino domowe możesz przewozić w samochodzie na tylnej kanapie lub w bagażniku. Oczywiście warto zapiąć karton pasem bezpieczeństwa lub dobrze go podeprzeć, żeby się nie przemieszczał na zakrętach i przy ostrzejszym hamowaniu. Jeśli nie masz możliwość samodzielnie przewieźć kina – zleć to firmie znalezionej z pomocą giełdy transportowej Furgonetka.

Giełda Furgonetka umożliwia łatwe znalezienie transportu w ramach doładunku. Na giełdzie transportowej przewoźnicy szukają dodatkowych zleceń i oferują zdecydowanie niższe koszty przewozów. Zarejestruj konto w serwisie Giełda Furgonetka i przekonaj się, jak dużo możesz na tym zaoszczędzić. Zlecisz transport bardzo szybko, bez zbędnych formalności i przewoźnikowi, który z góry poda Ci cenę, w jakiej może wykonać to zlecenie.

Koszt transportu kina domowego będzie uzależniony do jego wagi i gabarytów oraz od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenie transportu kina domowego zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport kina domowego Luboń – Mińsk Mazowiecki (355 km) – koszt transportu: 200 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły