Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową?

Wybór firmy transportowej nie jest wcale trudny. Wystarczy pamiętać o 4 podstawowych kryteriach, jakie w takim przypadku bierze się pod uwagę. Sprawdź, jak wybrać firmę przewozową, żeby mieć pewność zadowolenia z usług.

Wybór firmy zależy od rzeczy, które chcesz przewieźć

Punktem wyjścia w wyborze firmy przewozowej są cechy Twojego ładunku. Jeśli chcesz przewieźć przedmioty o wadze kilkudziesięciu czy kilkuset kilogramów to z powodzeniem możesz skorzystać z oferty przewoźnika dysponującego busami. Kiedy Twój ładunek jest bardzo ciężki i duży, może być potrzebny samochód ciężarowy. W przypadku szczególnego ładunku – motocykla czy łódki trzeba nawiązać współpracę z firmą dysponującą odpowiednimi lawetami. Część ładunków musi być też przewożona w konkretnych kontrolowanych warunkach, np. pojazdami chłodniami, czy autami ADR, co również ma wpływ na wybór przewoźnika.

Sprawdź legalność działania przewoźnika

Zanim zdecydujesz się powierzyć swoje rzeczy konkretnej firmie, sprawdź, czy działa legalnie. Najszybszym sposobem jest weryfikacja przewoźnika w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Możesz też sprawdzić firmę w KRS online, a nawet skorzystać z rejestru dłużników i dowiedzieć się, czy firma jest wypłacalna. 

Zapoznaj się z opiniami o firmie

Ogromną pomocą są również opinie o firmach zamieszczane przez klientów i kontrahentów. Takich opinii możesz szukać nie tylko na profilach społecznościowych firm, ale też na portalach pracy. Osoby szukające transportu w serwisie Furgonetka Giełda mają ułatwione zadanie, gdyż mogą „od ręki” zapoznać się z opiniami o firmach, które wyrażą chęć realizacji usługi. Zawsze możesz też sprawdzić certyfikaty oraz informacje o pozwoleniach na przewóz konkretnych ładunków i zapoznać się z flotą wybranego przewoźnika.

Porównaj ofertę firmy z ofertami konkurencyjnymi

Cena podana przez przewoźnika nie zawsze jest tą ostateczną, której możesz się spodziewać również przy wycenach uzyskanych od innych firm. Warto porównać oferty i sprawdzić, co najbardziej się opłaca. Może się zdarzyć, że mimo takiego samego zakresu usług, ceny w różnych firmach będą się różnić nawet o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent. Warto więc nie wybierać pierwszego przewoźnika, który zgłosi swoją propozycję, a poczekać na oferty od innych.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły