Ile kosztuje przeprowadzka za km?

Planujesz przeprowadzkę? Chcesz zmienić mieszkanie lub kupić dom? Przeprowadzasz się do innego miasta, a może za granicę? Pewnie zastanawiasz się, jak zorganizować przeprowadzkę i jaki jest koszt przeprowadzki za km? Wszystko zależy od tego, jaką metodę wybierzesz, ale z pewnością przeprowadzkę można zorganizować nawet w jeden dzień. Sprawdź, jak to zrobić.

Organizacja przeprowadzki

Koszt przeprowadzki i wybrana metoda przewiezienia rzeczy będą zawsze zależne od dystansu, jaki masz do pokonania oraz ilości i wielkości Twoich rzeczy. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku studenta, który przeprowadza się tylko z podręcznym bagażem – ubraniami, książkami i rzeczami osobistymi, a inaczej w przypadku kilkuosobowej rodziny. Największe problemy i koszty generuje zawsze transport mebli, bo to one są najbardziej problematyczne. Transport ładunków takich jak meble i duży sprzęt gospodarstwa domowego jest też droższy.

Do wyboru masz dwie metody – samodzielną przeprowadzkę lub za pośrednictwem firmy przeprowadzkowej. W pierwszym przypadku musisz najpierw określić dystans, a następnie oszacować ilość swoich rzeczy. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie masz własnych mebli i dużych sprzętów, to bez problemu przeprowadzisz się z wykorzystaniem samochodu osobowego. Gdy do przewiezienia są meble i duże sprzęty, trzeba dysponować busem. Taki samochód można wynająć, ale wtedy pojawia się konieczność samodzielnego załadunku i rozładunku, co może być trudne. Z pewnością potrzebna jest pomoc drugiej osoby, a najlepiej dwóch osób. Mimo najlepszych starań nie zawsze masz jednak pewność, że uda Ci się załadować swoje rzeczy na samochód i dostarczyć je do nowego miejsca bez szwanku. W wielu przypadkach brak doświadczenia kończy się po prostu zniszczeniami, a te zniszczenia pociągają za sobą też duże straty finansowe. Nie ma tragedii, jeśli zniszczysz biurko z Ikei, ale co, jeśli potłuczesz zabytkową witrynę lub cenną zastawę stołową? Samodzielny transport nie jest ubezpieczony, więc nie możesz wymagać żadnego odszkodowania za takie straty. Biorąc pod uwagę ten fakt i to, że nie musisz brać wolnego dnia, wypożyczać auta i szukać pomocy, cena przeprowadzki z firmą transportową może być nawet niższa, niż cena samodzielnej przeprowadzki.

W celu uniknięcia problemów związanych z przeprowadzką najlepiej skorzystać z usług doświadczonej firmy przewozowej lub firmy zajmującej się stricte przeprowadzkami. Takie firmy dysponują pojazdami przystosowanymi do przewozu mebli i innych ładunków, mają ubezpieczenia OCP (ubezpieczenia transportowanych towarów) i wiedzę oraz doświadczenie w takich przewozach. Z pomocą takiego doświadczonego przewoźnika nie musisz się obawiać ewentualnych strat, bo jeśli wystąpią (a prawdopodobieństwo jest małe), to straty będą pokryte z odszkodowania. Firmę przewozową znajdziesz łatwo z pomocą serwisu Giełda Furgonetka.

Giełda transportowa Furgonetka jest serwisem łączącym osoby szukające transportu z legalnie działającymi przewoźnikami. Serwis Furgonetka Giełda umożliwia wystawianie darmowych ogłoszeń o poszukiwaniu transportu i wybieranie spośród tych zgłoszeń najatrakcyjniejszych ofert. Rejestracja w serwisie i wystawianie ogłoszeń są całkowicie darmowe, a każde ogłoszenie jest widoczne dla przewoźników zarejestrowanych na giełdzie. Firmy zainteresowane transportem odpowiadają na ogłoszenia, podając swoje wyceny, a klienci mogą zdecydować się na skorzystanie z usług konkretnych przewoźników i załatwić z nimi wszystkie formalności bezpośrednio z poziomu serwisu. To proste i szybkie rozwiązanie, a dodatkowo można dzięki temu zaoszczędzić nawet do 60% kosztów przewozu. Firmy przewozowe zarejestrowane w serwisie Furgonetka Giełda często szukają doładunków, czyli dodatkowych ładunków do wypełnienia swoich przestrzeni ładunkowych i stąd tak korzystne ceny transportu.

Koszt przeprowadzki za km

Ciekawi Cię koszt przeprowadzki za km? Będzie on zależny od dystansu, jaki muszą pokonać Twoje rzeczy oraz od ich ilości i gabarytów całego ładunku. Poniżej przedstawiamy przykładowe zlecenia transportu, realizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

Przeprowadzka Warendorf-Milte – Gdańsk (990 km) – koszt transportu: 1273 zł (1,29 zł)

Przeprowadzka Kepp – Gorlice (1893 km) – koszt transportu: 2 675,00 zł (1,41 zł)

Przeprowadzka Łosie – Blanes (2321 km) – koszt transportu: 4500 zł (1,94 zł)

Przeprowadzka Białystok – Warszawa (211 km) – koszt transportu: 600 zł (2,84 zł)

Średni koszt przeprowadzki w przeliczeniu na 1 km – 1,87 zł

Chcesz zlecić przeprowadzkę w jeden dzień i sporo na tym zaoszczędzić? Wystaw ogłoszenie w serwisie https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły