Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Toruń

Toruń i Warszawa są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast. Warszawa jest stolicą kraju słynącą z nowoczesnego stylu życia, natomiast Toruń to miasto z długimi tradycjami i fantastyczną architekturą. Te miasta łączy bardzo dobre połączenie drogowe, więc jeśli chcesz zlecić transport Warszawa-Toruń, to nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Warszawę z Toruniem łączą trzy główne drogi. Są to droga krajowa nr 62 o długości 225 km, odcinek drogi krajowej nr 10 o długości 211 km oraz odcinek biegnący przez autostrady A1 i A2 o łącznej długości 262 km. Pokonanie trasy z Warszawy do Torunia zajmuje od 3 godzin i 20 minut, do 5 godzin. Dystans nie jest duży, więc transport Warszawa-Toruń w wielu przypadkach możesz zrealizować samodzielnie, przy wykorzystaniu samochodu osobowego lub samochodu z przyczepką. Takie rozwiązanie najlepiej zastosować w sytuacji, kiedy masz do przewiezienia niewielki ładunek i transportowane rzeczy nie są zbyt cenne, więc nie ma obawy o konsekwencje ich uszkodzenia. Osobówką przywieziesz bez problemu rzeczy codziennego użytku, a także wszystkie te urządzenia, które można rozkręcić, zmniejszając ich gabaryty. Poprawne zapakowanie i zabezpieczenie ładunku będzie gwarantowało bezpieczny transport na trasie z Warszawy do Torunia. W trasie często zapominamy jednak o tym, że na tylnym siedzeniu lub w bagażniku znajdują się delikatne przedmioty. Jeśli na co dzień jeździsz bez ładunków, a dynamiczna jazda nie jest Ci obca, to takie przyzwyczajenie może skutkować nieprzyjemną niespodzianką. Znane są sytuacje potłuczenia zabytkowej zastawy stołowej, rozbicia obudowy komputera czy doszczętnego połamania roślin doniczkowych.

Jak zorganizować transport?

Transport na własną rękę możesz wykonać wtedy, kiedy akurat jedziesz do Torunia albo kiedy masz czas, by specjalnie jechać tam ze swoimi rzeczami. Co natomiast w sytuacji, gdy nie masz czasu i możliwości, by przewieźć ładunek na trasie Warszawa-Toruń? W takim przypadku trzeba poszukać przewoźnika, który zajmie się tym za Ciebie. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim bezpieczeństwo, bo firma transportowa dysponuje ubezpieczeniem przewozowym gwarantującym odszkodowanie w razie szkód na ładunku. Przewoźnika możesz poszukiwać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to po prostu przejrzenie ofert firm przewozowych z Warszawy i okolic i skontaktowanie się bezpośrednio z każdą z tych firm. Musisz się liczyć z tym, że w jednych firmach cena usługi będzie zbyt wysoka, w innych natomiast termin realizacji transportu nie będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Tak naprawdę, żeby znaleźć jedną sensowną ofertę, trzeba wykonać nawet od kilku do kilkunastu telefonów, a i tak w większości przypadków nie otrzymasz od razu wyceny zlecenia.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Jeśli nie chcesz tracić czasu, to rozwiązaniem będzie giełda transportowa. W serwisie Furgonetka Giełda znajdziesz przewoźnika znacznie szybciej a w dodatku zlecisz transport taniej niż ma to miejsce w przypadku bezpośredniego szukania przewozu. Oszczędność może sięgać nawet 60%, a to bardzo dużo. Żeby zlecić transport, wystarczy zarejestrować się w serwisie Giełda Furgonetka i wystawić ogłoszenie. Wystawianie ogłoszeń jest darmowe, więc jedynym kosztem, jaki ponosisz, jest tylko zapłata firmie transportowej. Dzięki tej metodzie zlecisz transport jeszcze tego samego dnia, a czasami nawet w kilka minut po wystawieniu swojego ogłoszenia. Mało tego – możesz ustalić swój własny budżet na ten transport i wziąć pod uwagę tylko zgłoszenia respektujące podaną cenę.

Ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Toruń?

Koszt transportu jest uzależniony od ilości przewożonych rzeczy, ich wagi i wymiarów oraz od długości planowanej trasy. Wyceny takich zleceń są ustalane indywidualnie z poszczególnymi przewoźnikami, dlatego też nie można określić stałej ceny transportu na trasie Warszawa-Toruń.

Zlecaj transporty na trasie Warszawa-Toruń taniej. Wystawiaj ogłoszenia na stronie https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły