Jak przetransportować rzeczy kupione na olx.pl, allegro.pl, gratka.pl, gumtree.pl?

Rynek używanych przedmiotów nieustannie rośnie. Zamiast je wyrzucać coraz częściej dajemy im “drugie życie”. Jeżeli nikt z Twoich znajomych lub rodziny nie potrzebuje tego możesz wystawić ogłoszenie na serwisach typu Gumtree, OLX, czy Allegro. Warto najpierw zweryfikować, czy to co dla Ciebie jest już bezużyteczne, nie będzie wartościowe dla innej osoby. Sprawdź, jak zorganizować transport rzeczy sprzedawanych na aukcjach.

Serwisy ogłoszeniowe oferują szeroką gamę przedmiotów, zaczynając od dużych mebli, altan, sprzętów AGD i RTV, poprzez instrumenty aż po ubrania, a nawet zwierzęta. Ludzie chętnie korzystają z aukcji internetowych, ponieważ ceny tam nie są wygórowane, a wybór dość duży. Zwykle jest to sprzedaż jednorazowa, dlatego sprzedawcy nie gwarantują transportu, jedynie odbiór osobisty. Niestety nie wszyscy posiadają na tyle duże auto, żeby przewieźć, np. meble.

Jak zabezpieczyć przedmiot przed transportem?

Niezależnie od tego, jaki przedmiot został zakupiony warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i zapakowaniu, aby uchronić go przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na rzeczy delikatne, szklane lub wartościowe. Najlepiej zaopatrzyć się w folie ochronne, styropian lub różnego rodzaju wypełniacze, aby przedmiot nie obił się w pudełku.

Jak zorganizować samodzielny transport?

Przed zapakowaniem przedmiotu do samochodu dobrze jest się zapoznać z przepisami prawa dotyczącymi przewozu dużych towarów. Należy pamiętać, że ładunek nie może przekroczyć dopuszczalnej masy samochodu. Dodatkowo nie może wystawać 2 metry od tylnego obrysu pojazdu i więcej niż 0,5 metra od przedniego oraz 2,55 metra szerokości wraz z autem. W takim przypadku warto pamiętać, aby odpowiednio oznaczyć transport.

Jak dostarczyć przesyłkę?

Niezależnie od tego czy to Ty kupujesz, czy sprzedajesz warto zastanowić się nad transportem. Najprostszym rozwiązaniem jest, kiedy sam zainteresowany może przyjechać i odebrać przedmiot, niestety nie zawsze jest to możliwe. Sprzedając małe przedmioty można zamówić kuriera, ale co w momencie, kiedy sprzedajemy, np. sofę. Możesz dzwonić do każdego przewoźnika w okolicy i prosić o wycenę, ale to wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. W takiej sytuacji warto skorzystać z giełdy transportowej, w której można wystawić darmowe ogłoszenie. 

Jak zadbać o klienta?

Jeżeli to akurat Ty sprzedajesz( nieważne czy jednorazowo, czy regularnie) przedmiot pamiętaj o tym, że opinia w Internecie jest bardzo ważna i nie warto jej sobie psuć niedopatrzeniami. Informuj klienta o tym, co się dzieje z jego zamówieniem i na jakim etapie jest jego realizacja lub transport. Pamiętaj, żeby być uprzejmym i okazuj zaangażowanie- zadowolenie klienta to również Twój sukces, który może się przełożyć na wizerunek i pomoże poznać Cię szerszej liczbie potencjalnych klientów.

Jeżeli sprzedasz jakiś przedmiot aukcji internetowej, zarejestruj się na naszym serwsie https://gielda.furgonetka.pl/ i zleć transport.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły